voicespeaker

Naše moto:

"Kdo žije s otevřenou náručí, obvykle neudělá kariéru, ale nalezne spoustu lidí, které může obejmout." - Bruno Ferrero

logo MŠ malé
phone  412 558 657
phone  Těchlovice 37,  405 02 Děčín
mail  skolka@mstechlovice.cz

V tomto měsíci se zaměříme na ochranu životního prostředí, na třídění odpadů a  jak sami se na kvalitě životního prostředí můžeme podílet. Děti se seznámí s druhy kontejneru, barvy a funkce. Získané zkušenosti uplatníme v praktických situacích.Připravíme se na Maškarní rej. Děti se  seznámí  s lidovými tradicemi v období masopustu a společně prožijeme radost a veselí. Vhodnou motivací budou děti tvořit, hledat a řešit různé úkoly. Díky maskám navážeme na další téma bloku a to je povolání. Zaměříme se na seznamování dětí s různými profesemi, vytvoření pozitivního vztahu a podtržení významu jednotlivých profesí. Popovídáme si o tom, co by chtěly dělat, až budou velcí.

Z důvodů nízké docházky dětí do MŠ přesouváme Maškarní rej na 24.2. 2021!!!!

V týdnu od 15.2. - 19.2. 2021 si budeme povídat o POVOLÁNÍ a ŘEMESLECH.

V pondělí si vyzkoušíme práci hasičů a policajtů. V úterý se naučíme krátkou říkanku s pohybem, zahrajeme si na paní doktorku - doktora a paní učitelku - učitele. Ve středu si jako malí kuchtíci upečeme kuličkovou buchtu. Na závěr týdne se naučíme písničku MŮJ TÁTA BYL..... a trochu si i zacvičíme. Pokud nám počasí bude přát budeme pokračovat v hrátkách na sněhu.